teatr i literatura

Teatr Mikser. Grupa teatralna dla młodzieży i dorosłych.
Zawsze fascynował Cię teatr?
Brakuje ci pewności siebie?
Chcesz uczyć się nowych, fascynujących rzeczy?
Przyjdź do nas.
W programie - teatr w teorii i praktyce.
W trakcie zajęć będziemy zgłębiać warsztat aktorski, pracować nad dykcją, głosem i plastyką ruchu. Będziemy improwizować, dyskutować... a przede wszystkim razem tworzyć!
Prowadzenie, informacje i zapisy: Aleksandra Kowalczyk - aktorka, reżyserka i instruktorka teatralna.
Kontakt: a.kowalczyk@okn.edu.pl.

Grupa literacka SYLABA. Zapraszamy na bezpłatne warsztaty z Grupą Literacką "Sylaba". Spotkania grupy przez wiele lat prowadziła znana krakowska poetka, Elżbieta Zechenter-Spławińska. Od stycznia 2018 "Sylabę" prowadzi Michał Zabłocki, poeta, autor tekstów piosenek, scenarzysta, reżyser, wykładowca Studium Literacko-Artystycznego przy Wydziale Polonistyki UJ, od 2014 roku Prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Oddział Kraków.

"Sylaba" nie jest literacką grupą w słownikowym znaczeniu tego terminu. Na ogół grupy literackie tworzą konkretni twórcy zjednoczeni przez wspólny program i nierzadko osobę przywódcy – kogoś obdarzonego silniejszą indywidualnością poetycką lub charyzmą. „Sylabę” jednoczy przede wszystkim miejsce spotkań, a mianowicie Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Tym, co charakteryzuje "Sylabę", jest także odmienność tworzących grupę indywidualności. Każdy wnosi w jej budowę swoją literacką cegiełkę, a wszystkie one są jednakowo ważne. Chyba właśnie to sprawia, że ta grupa – działająca nieprzerwanie od prawie 30 lat – jest zjawiskiem wyróżniającym się na mapie kulturalnej Krakowa. Gośćmi "Sylaby" byli m. in. krakowscy poeci: Ewa Lipska, Józef Baran, Henryk Cyganik.

Opiekunem grupy jest Wiesława Wykurz, polonistka i animatorka kultury. Na warsztaty zapraszamy piszących zarówno poezję, jak i małe formy prozatorskie: licealistów, studentów, pracujących i osoby 50+. Zachęcamy do przyniesienia swoich utworów, bowiem zostaną one wysłuchane z uwagą. Uczestnicy mogą także liczyć na życzliwą pomoc ekspertów. Warsztaty odbywają się w Klubie Kuźnia w Krakowie, os. Złotego Wieku 14.
W październiku spotkanie odbędzie się 18.10.2018 r. godz. 19:00
w listopadzie 22.11.2018 r. godz. 19:00
w grudniu 13.12.2018 r. godz. 18:00

Czytaj więcej

Klub Kuźnia

Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14
31-616 Kraków

tel/fax (+48) 12 648 08 86

e - mail: klub@kuznia.edu.pl

Namiary GPS
N 500 05' 48.33"
E 200 00' 05.83"

mapa google


Krakowska Karta Rodzinna KKR3+
Krakowska Karta rodzinna 3+

Krakowska Karta Rodziny
z Niepełnosprawnym Dzieckiem
Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem