koncerty mistrzejowickie

14.04.2019 r. godz. 18:00
Kościół pw. św. M.M. Kolbego, os. Tysiąclecia 86
KONCERT MISTRZEJOWICKI
Gdy żyjesz nadzieją... Poezja śpiewana w wykonaniu Janusza Saługi.
Wykonawcy: Janusz Saługa - gitara, śpiew
Gabriela Pasternak - skrzypce
Bartłomiej Zdziech - trąbka, flet
Jan Saługa - trąbka, harmonijka ustna
W programie utwory: ks. J. Twardowskiego, C. K. Norwida, K. Węgrzyna, W. Bąka i in.
Wstęp wolny
Janusz Saługa - poeta, bard i wykonawca poezji śpiewanej do tekstów własnych oraz ks. Jana Twardowskiego, Wojciecha Bąka, Wojciecha Wencla i in. Jest autorem siedmiu płyt. Zawsze bardzo starannie dobiera teksty do komponowanych i wykonywanych utworów poszukując takich, które współbrzmią z tym co mu gra w sercu i prowadzą do odkrywania sensu życia. W tekstach często sięga do przeszłości, by ją ponownie wydobyć, uwydatnić jej blask i sens w teraźniejszości. W pieśniach które wykonuje z grupą Przyjaciół nieustannie wybrzmiewa tęsknota za tym co dobre, szlachetne, prawdziwe i piękne.

Koncerty Mistrzejowickie to projekt realizowany przez Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida, dzięki życzliwości Parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego i pomocy Rady Dzielnicy XV. Koncerty odbywają się raz w miesiącu (niedziele) w Kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego na os. Tysiąclecia 86. Ich celem jest upowszechnianie wśród lokalnej, nowohuckiej publiczności muzyki poważnej, sakralnej, a także poezji w wykonaniu znanych krakowskich aktorów. Koncerty są wzbogaceniem oferty kulturalnej i tworzą możliwość bezpłatnego udziału w wartościowych i znaczących wydarzeniach.
Koncerty Mistrzejowickie odbywają się pod honorowym patronatem Marka Jędraszewskiego, Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego.

Fotogalerie z poprzednich koncertów

Poprzednie koncerty:

Klub Kuźnia

Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14
31-616 Kraków

tel/fax (+48) 12 648 08 86

e - mail: klub@kuznia.edu.pl

Namiary GPS
N 500 05' 48.33"
E 200 00' 05.83"

mapa google


Krakowska Karty Rodzinna KKR3+
Krakowska Karta rodzinna 3+

Krakowska Karta Rodziny
z Niepełnosprawnym Dzieckiem
Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem